Wygraj walkę z wirusami
Wygraj walkę z wirusami
Reklama
Neutralizator - profesjonalny dezynfekant, pochłaniacz i neutralizator zapachów

Wstęp do Konferencji: Problemy w rozrodzie i hodowli bydła mięsnego

Problemy w rozrodzie i hodowli bydła mięsnego


Szanowni Państwo

   Tegoroczna, XII Sesja Naukowa w Polanicy Zdroju poświęcona jest również bydłu,  ale mięsnemu. Od kilku lat w Polsce rośnie zainteresowanie hodowlą bydła ras mięsnych, a hodowcy coraz częściej decydują się na wybór tych ras zwierząt. Spowodowane jest to między innymi wzrastającymi kosztami produkcji mleka, kwotami mlecznymi oraz brakiem fachowej obsługi.

Celem niniejszej sesji jest zwrócenie uwagi, wśród lekarzy weterynarii  i hodowców, na problemy w rozrodzie i hodowli bydła mięsnego w Polsce. W fachowej literaturze znajduje się niewiele oryginalnych opracowań, dotyczących tego tematu. Nurtujące nas zagadnienia, zostaną przedstawione na tej sesji przez naukowców i praktyków z różnych ośrodków akademickich w kraju i zagranicy. Być może obecna sesja, chociażby w małym stopniu, przyczyni się również do popularyzacji spożycia mięsa wołowego w Polsce. W sesji, podobnie jak w poprzednich latach, bierze udział wielu lekarzy weterynarii, hodowców, studentów oraz osób pośrednio związanych z hodowlą bydła. Jak w roku poprzednim, widoczny jest udział firm związanych z medycyną weterynaryjną, hodowlą i rolnictwem.

    Jestem przekonany, że sesja ta wniesie wiele nowego do Państwa działalności    lekarsko – weterynaryjnej i hodowlanej, będzie okazją do wymiany doświadczeń i przyczyni się do dalszej integracji naszego środowiska.

    Dziękuję firmom, które udzieliły nam wsparcia finansowego w zorganizowaniu tegorocznej sesji. Dziękuję również koleżankom i kolegom z komitetu organizacyjnego,  za olbrzymi wkład pracy i zaangażowanie w organizację tej sesji.
W imieniu organizatorów życzę wszystkim uczestnikom owocnych obrad oraz miłych wrażeń z pobytu w Polanicy Zdrój.Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

                                                                             prof. dr hab. Jan Twardoń
 
Zgodnie z ustawą z 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170) oraz zmianami z dnia 9.05.2007 r. (Dz. U. Nr 99, poz. 662) za naruszenie praw własności poprzez kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie przedstawionych na stronach Veterynaria.pl, Vetforum.pl, Sklep.Veterynaria.pl treści bez zgody właściciela grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 5 (art. 115.1).