Narzędia-Weterynaryjne.pl
Narzędia-Weterynaryjne.pl
Reklama
Neutralizator - profesjonalny dezynfekant, pochłaniacz i neutralizator zapachów

Lwi pies

   Lwi pies jest bardzo specyficzną rasą, aczkolwiek mało znaną w Polsce. W związku z tym przedstawicieli tej rasy nieczęsto można spotkać na ulicach miast, a dla zwykłego człowieka jest to rasa nierozpoznawana. Zwłaszcza w przypadkach kiedy pies nie jest strzyżony.
   W efekcie spacer z lewkiem w miejscach publicznych często wzbudza spore emocje wśród gapiów. Jego właściciel winien być przygotowany na częste spojrzenia oraz dziwne komentarze. Lwie pieski wzbudzają kontrowersje głównie za sprawą fryzury określonej we wzorcu. Dla wielu jego wygląd jest niezrozumiały czego skutkiem bywa wyśmiewanie psa czy też niemiłe opinie kierowane do właściciela. Wygląd lewka jest niezwykle oryginalny, a mianowicie : niewielki, obdarzony długim jedwabistym włosem o różnorodnym umaszczeniu z fryzurą stylizowaną na lwa.
   Sekret wyjątkowości rady nie tkwi w wyglądzie lecz charakterze, któremu warto się lepiej przyjrzeć.
"Lwi pies - mały ciałem, wielki duchem jest niestrudzonym druhem" - to zdanie najlepiej obrazuje cechy owej rasy. Na pierwszy rzut oka może się zdawać, że lewek jest kanapową perełką. Zwłaszcza jego wygląd nasuwa taką myśl. To nie do końca jest prawdą, gdyż wiele zależy od stylu życia właściciela oraz wychowania. Otóż lewki mają bardzo plastyczny charakter, dzięki czemu potrafią przystosowywać się do każdych warunków i sposobu bycia opiekuna. Lwie pieski to niepoprawni optymiści. Ich bystre, wnikliwe spojrzenie z błyskiem w oku oraz radosny pysk sprawiają, że lewek staje się niezastąpionym psem - towarzyszem.  Najwyraźniej widać to u szczeniąt przy których nie dość, że nie ma czasu na nudę to jeszcze nie ma miejsca na smutki. Wulkan energii drzemiący w tym małym ciele rozwiewa każde troski.
Ze względu na fakt, że psy te kochają towarzystwo człowieka, domownicy są nieustannie skazani na cień błądzący w rytm ich kroków.
   Lewki są psami pełnymi energii i chętnymi do nauki. Bardzo lubią pracować z człowiekiem, dzięki czemu można je nauczyć wielu spektakularnych sztuczek. Na spacerach chętnie aportują, biegają.
Przedstawiciele tej rasy łatwo nawiązują kontakty z innymi psami, świetnie czują się w grupie dlatego też nie będzie problemu jeżeli w domu mieszka więcej psów.
Jak widać lewki są psami  wszechstronnymi. Nadają się dla każdego człowieka bez względu na doświadczenie w wychowaniu psów, z lewkiem z pewnością sobie poradzi.

Dzięki niestrudzonej energii i zapałowi do pracy z psami tej rasy można uprawiać różnego rodzaju psie sporty. Z kolei optymizm, radosny pysk oraz łagodność predysponuje je do pracy w dogoterapii. Obecnie w dwóch ośrodkach terapeutycznych lewki zostały przyjęte jako dogoterapeuci. Być może z czasem okażą się tak pomocne w tym fachu jak labradory ..

"Jeżeli nie znasz lwiego pieska, wiedz że to nie drobna perełka, lecz uśmiechnięty pies przyjaciel, a serce lewkowe skradnie i Twoje"

Ewelina
Zgodnie z ustawą z 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz. U. 94 Nr 43 poz. 170) oraz zmianami z dnia 9.05.2007 r. (Dz. U. Nr 99, poz. 662) za naruszenie praw własności poprzez kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie przedstawionych na stronach Veterynaria.pl, Vetforum.pl, Sklep.Veterynaria.pl treści bez zgody właściciela grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności od 6 m-cy do lat 5 (art. 115.1).