Wygraj walkę z wirusami
Wygraj walkę z wirusami
Reklama
Neutralizator - profesjonalny dezynfekant, pochłaniacz i neutralizator zapachów

Kot na wysokości

Dorosły kot potrafi skakać siedmiokrotnie wyżej niż jego własny wzrost. Dodatkowo wyposażony jest w osiemnaście ostrych pazurów, które działają jak haki, a szybkość przekazywanie informacji z narządów równowagi w uchu wewnętrznym do mózgu jest bardzo duża. Wszystko to sprawia, że koty potrafią dosłownie spacerować po linie. Koty są szalenie precyzyjne i skacząc rzadko zdarza im się stracić równowagę.

 Zdrowy kot z łatwością wskakuje na drzewa i wspina się nawet na najwyższe gałęzie. Jest to idealne miejsce dla kota, by obserwować swe terytorium i wypatrywać intruzów, czy zdobyczy. Przebywanie na wysokości ma również znaczenie socjalne - kot na znacznej wysokości to kot dominujący, ze zwiększonym poczuciem pewności siebie.

Właściciele kotów często wpadają w panikę widząc swojego ulubieńca na drzewie i głowią się jak ściągnąć to "biedne maleństwo" z takiej wysokości. Należy przy tej okazji nadmienić, że jeszcze żaden kot nie dokonał żywota na drzewie, tylko dlatego, że nie mógł z niego zejść. Prędzej, czy później, metodą prób i błędów każdy kot zejdzie na ziemię. Dlatego nie wpadajmy w panikę, tylko dajmy naszemu pupilowi czas do namysłu.