Reklama
Szampon dla psów i kotów z naturalnymi odżywkami Pearl Cosmetics

Sztuka interpretacji zdjęć RTG klatki piersiowej, narządów jamy brzusznej oraz kości i stawów małych zwierząt

20 styczeń 2018 09:00 - 21 styczeń 2018 13:30

Miasto: Kraków

Temat: Radiologia

Wykładowcy: lek. wet Mariusz Siedlicki

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich zainteresowanych rentgenodiagnostyką lekarzy weterynarii, szczególnie specjalistów radiologii, kardiologii, ortopedii i chirurgii, techników radiologii, techników weterynarii, studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej oraz wszystkich zainteresowanych nauką z tego obszaru.
Znajomość radiodiagnostyki jest bowiem potrzebna nie tylko tym lekarzom/technikom, którzy wykonują badania rentgenowskie, ale i tym, którzy kierują pacjentów na takie badania lub korzystają ze zdjęć i opisów rentgenowskich.


Cel szkolenia:
Usystematyzowanie wiedzy od technicznych aspektów (ilość projekcji składająca się na prawidłowy obraz), ocenę jakość zdjęć (nie jesteś cudotwórcą - nie opisuj zdjęcia, które jest żle wykonane), przez nomenklaturę kazdego obszaru, po prawidłowe projekcje i najcześciej spotykane w praktyce patologie.
Nacisk kładziemy na logicznej interpretacji obrazu radiologicznego, dzięki której nie zostaną przeoczone ważne elementy zdjęcia, mogące wpłynąć na postawienie właściwego rozpoznania. Spora część szkolenia to praca w zespołach dwu-osobowych, kiedy to za pomocą programu dedykowanego weterynarii przećwiczysz samodzielnie zdobytą wiedzę i ją utrwalisz. Na zyczenie uczestników zwiększamy ilość zdjęć do pracy własnej podczas szkolenia.
Bardzo praktyczne, wiele wyjaśnijące szkolenie prowadzone przez lekarza praktyka od lat zajmującego się diagnostyką obrazową. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

Jak wygląda nasze szkolenie:

grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 30 osób
zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne przy stanowiskach komputerowych w zespołach 2 os
stanowiska komputerowe wyposażone w przeznaczone do opisów RTG w weterynarii oprogramowanie

Szczegóły i zapisy: MASTERVET

Kontakt z organizatorem:

MasterVet Akademia Diagnostyki Weterynaryjnej Sp. z o.o.

tel.: 602476482

e-mail: mastervet@mastervet.pl